Prašymas teismui nutraukti santuoką abejų sutuoktinių bendru sutikimu – yra paprasčiausias (ir pigiausias) taikus santuokos nutraukimo būdas. Prašymas nėra apmokestinamas žyminiu mokesčiu (LR CPK 83 str. 1 d. 12 p.) ir nagrinėjamas supaprastinto proceso tvarka (LR CK 3.51 str. 2 d.).

Prie prašymo reikia pridėti:

  1. Santuokos liudijimo originalą;
  2. Nepilnamečių vaikų (jei tokių yra) gimimo liudijimo originalus;
  3. VĮ Registrų Centras pažyma apie kiekvieno sutuoktinio vardu įregistruotą nekilnojamąjį turtą;
  4. VĮ Regitra pažyma apie kiekvieno sutuoktinio vardu įregistruotas transporto priemones;
  5. Vedybų sutartis (jei tokia buvo sudaryta);
  6. Dokumentus dėl sutuoktinių turimų bendrų įsiskolinimų (gautų paskolų, lizingo, laidavimo, skolų perkėlimo, kitų skolų );
  7. Sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių, kurią turi pasirašyti abu sutuoktiniai. Joje privalu nurodyti: kaip bus padalytas santuokoje įgytas nekilnojamasis turtas, transporto priemonės, kitas bendras turtas; bendrus kreditorius; ar vienas sutuoktinis bus kito išlaikomas; su kuo liks gyventi nepilnamečiai vaikai ir kokį išlaikymą mokės jiems kitas sutuoktinis bei jo bendravimo su nepilnamečiais vaikais tvarką ir t.t.

Jeigu visi dokumentai paruošti tvarkingai, skyrybų procesas gali pasibaigti per vieną teismo posėdį. Advokato pagalba (dokumentų paruošimas) kainuoja apie 300 – 1000 Lt, atstovavimas teisme nėra būtinas.

Su laiku tarpusavio nuoskaudos ir aistros dėl iširusios santuokos aprimsta. Taikiai išsiskyrę buvę sutuoktiniai dažnai išlieka draugais, paprastai nesiekia nustatyti vaikus prieš kitą buvusį sutuoktinį ir taip jam atkeršyti už skyrybų metu „patirtas nuoskriaudas“.