Laiku nepasėsi – žiemą bėdą kentėsi.  (lietuvių liaudės patarlė)

 

Kiekvienas verslininkas savo veikloje neišvengiamai turi dalykinių santykių su kitais rinkos dalyviais, įvairiomis komercinėmis ir nekomercinėmis įmonėmis, inspekcijomis, įstaigomis, tarnybomis, bankais, fiziniais asmenimis ir t.t. Iš to kyla įvairūs reikšmingi verslui teisiniai santykiai, todėl savalaikis kvalifikuoto juristo patarimas gali padėti sutaupyti daug laiko ir lėšų.

Jeigu įmonė nesugeba įvertinti ir iš anksto prognozuoti galimų teisinių problemų, neužbėga joms „už akių“ ir pradeda spręsti jas atsiradus, tai kreipimasis teisinės pagalbos dažnai būna pavėluotas ir net aukštos kvalifikacijos juristas ne visada gali padėti išvengti nuostolių ir praradimų.

Iš patirties žinau, kad beviltiškų situacijų nebūna, tačiau jos būna apleistos iki tos stadijos, kai „ligonis yra greičiau miręs, nei gyvas“. Tada, nepaisant problemos (kurios galėjo išvis nebūti) išsprendimui telkiamų visų galimų pajėgų ir lėšų, įmonė vis tiek gali likti nepavydėtinoje pralaimėtojo vietoje.

 

Savalaikis juristo įtraukimas į nespėjusios „išsiliepsnoti“ probleminės situacijos valdymą:  

  • ženkliai padidina teisinių paslaugų efektyvumą
  • sumažina teisminių ginčų riziką arba
  • leidžia iš anksto parūpinti klientui naudingą teisinę padėtį ikiteisminiuose santykiuose bei būsimo teisminio ginčo metu.