Pigiausias variantas – tai susirasti internete laisvai platinamą reikalingos rūšies „tipinės“ sutarties šabloną ir pritaikyti jį savo poreikiams. Nelegalu, bet kartais įmanoma – gauti per draugus kažkam kitam juristo paruoštą panašią sutartį ir ją nuplagijuoti (t.y. pavogti teisininko darbą). Manau, kad toks kelias nėra geriausias ne tik moralės, bet ir praktinės naudos atžvilgiu.

Šablonas yra šablonas, tuo viskas ir pasakyta.

Kiekviena, nors ir kvalifikuoto teisininko puikiai paruošta, sutartis turi tikslinį pritaikymą. Atskiros vertingos idėjos gali pritikti ir iš jų visada verta pasimokyti, bet svetima sutartis greičiausiai neatitiks Jūsų poreikių ir situacijos, turės netikslumų, spragų, ir tai galiausiai galės tikrai brangiai kainuoti ją vykdant. Ypač tai liečia verslo sutarčių.

Dažniausiai paruošti sutartį kainuoja maždaug nuo 90 iki 300 eurų (apie 300 – 1 036 litų).

Tačiau pasitaiko sutarčių, už kurias tenka sumokėti ir keletą tūkstančių litų (nekalbu apie itin stambius ir sudėtingus projektus, kurių kainos būna visiškai kitokio lygio). Juristo darbas, tame tarpe geros sutarties paruošimas, nėra litrais ar kilogramais matuojama prekė, dėl to tikrai negaliu pateikti sutarčių parengimo universalaus kainoraščio.